İzmir Selçuk Mahallesi Yolda Lastik Tamiri

İzmir Selçuk Mahallesi Yolda Lastik Tamiri

İzmir yolda lastik tamiri, araçlarında lastikle ilgili her türlü problem karşısında yardımcı olur. Gün içinde yola çıktığınız zaman lastiğinizle ilgili sorun yaşayacağınız aklınıza gelmez. Ancak sorun yaşadığınız takdirde oldukça zor anlar yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda kendiniz bir şey yapamayacağınız için destek istersiniz. İzmir Selçuk Mahallesi yolda lastik tamiri zor anlarınızda sizin yanınızda olarak sürüş keyfinize devam etmenizi sağlar.

Lastik Tamirini Kendiniz Yapabilir Misiniz?

Lastik tamiri oldukça meşakkatli bir iştir. Bunu yapabilmek için bu işin inceliklerini bilmek gerekir. Lastik tamiri konusunda bilgiliyseniz eğer gerekli araçlarınız var ise yapabilirsiniz. Ancak herhangi bir bilginiz yoksa ya da az bilginiz varsa tamir yapmayı denememenizi öneririz. Bu durum arızalı bölgeye daha çok zarar verebilir. Daha çok zarar vermesi gereksiz masraf ve zaman kaybına yol açar. Eğer bu konuda donanımlı değilseniz lastik teknik servisin gelmesini bekleyin.

Lastik Tamirinde Ebatlar Neden Önemli?

Lastik ebatları, aracın yere uyguladığı basınç ve yüksekliği açısından oldukça önemlidir. Ebat değişimi yaparken araç görünümünü güzelleştirecek rastgele ebatlar belirleyemeyiz. Bu durumda doğru bilgiler için ve ne kullanılması gerektiği açısından ekiplerden bilgi alarak yaptırmalısınız. Ebatların uygun olmaması ağırlık merkezinin değişmesine ve ciddi problemlerin yaşanmasına neden olur.

Lastiklerin Ömrü Ne Kadar?

Araç sürücüleri yolda beklenmedik şekilde kalmamaları için lastiklerin ömrü konusunda gerekli bilgilere sahip olarak oluşabilecek arızaları ön görebilir. Genel olarak lastiklerin ömrü 50 bin km kadardır. Lastiğin aldığı yolun yanında bir de onların ne kadar süreye sahip olduğunu anlayabileceğiniz DOT numarası vardır. Bu DOT numarası örneğin 1307 ise 2007 yılının 13. haftasına kadar süresi olduğunu gösterir. Bunları bilerek hareket etmek oldukça önemlidir. İzmir Selçuk Mahallesi yolda lastik tamiri size gerekli olan tüm hizmetleri sunmaktadır.

 

TOP