İzmir Acarlar Mahallesi Yolda Lastik Tamiri

İzmir Acarlar Mahallesi Yolda Lastik Tamiri

İzmir yolda lastik tamiri, beklenmedik lastik tamirlerinde her zaman gereken hizmeti verir. Lastik tamiri beklenmedik lastik patlamalarında ya da önlem alma açısından yapılabilir. Lastik tamirinin nasıl yapıldığı ve ne kadar sürede yapıldığı araç sahibi için önemlidir. Kaliteli bir lastik tamiri uzun süre rahat bir kullanım demektir. İzmir Acarlar Mahallesi yolda lastik tamiri kaliteli işlemlerle rahat bir sürüşü size garantilemektedir.

Lastiğin Patladığı Nasıl Anlaşılır?

Patlayan lastik sürüş sırasında direk kendini ele verir. Aracın hangi lastiği patladıysa araç, patlayan lastiğin yönüne doğru çekilir. Bir diğer anlama yöntemi ise sürüş esnasında direksiyon gerekli ipucunu verir. Fark edilecek şekilde yüksek miktarda vibrasyonla karşılaşılır. Son olarak ise aracın sürüş kalitesi düşer. Lastik patlaması bu belirtiler sayesinde rahatlıkla anlaşılır.

Lastik Tamiri Nasıl Yapılır?

Lastik patlamasının bildirilmesi sonucu ekibimiz gereken müdahaleyi yapar. Ekip şu işlemleri yapar:

-      İlk olarak patlayan yerin, hava kaçırılan kısmın yeri tespit edilir.

-      Şambrelli olan lastiklerde şambrel ve tekerlek ayrılır. Şambrel temizlenir. Yabancı maddeler atılır.

-      Şambrel çıkarılmasından sonra lastiğin içi kontrol edilir. Lastiğin patlamasına neden olan madde oradan çıkarılır.

-      Dubleks lastiklerde farklı yöntem izlenir. Hava kaçıran bölge tıraşlanır. Sızdırmazlık katmanı olan kısım dikkatlice törpülenir.

-      Dubleks lastiklerde temizlenen yere mantar yaması yapılır.

-      Basınçlı hava aktarılması ile lastikler denenir.

Lastik Tamiri Ne Zaman Yapılır?

İzmir Acarlar Mahallesi yolda lastik tamiri işlemini her gün her saatte hizmete sunar. Bu sayede sürücülerin yolda mağduriyet yaşamasına engel olur. Lastik tamiri, lastik değişimi ve lastik bakımı yaptırmak isteyen herkes bize ulaşarak hak ettikleri kalitede hizmet alacaklardır.

TOP